آموزش بک لینک گرفتن و روش های بدست آوردن آن، از جمله مهمترین مواردی است که هر وبمستر و یا مدیر وبسایتی، باید به خوبی آنرا فرا بگیرد. برای گرفتن بک لینک روش های مختلفی وجود دارد. در برخی موارد شما می توانید اقدام به خرید بک لینک بکنید. ایجاد بک لینک های ارگانیک نیز یک روش بسیار خوب اما دیر بازده است. در این مطلب قصد داریم تا شما را با روش های مبتکرانه در راستای آموزش بک لینک و بدست آوردن آن آشنا کنیم. با رامولینک همراه باشید.

آموزش بک لینک و روش های مبتکرانه برای بدست آوردن آن

معمولا مدرسان در اغلب موارد جهت  آموزش بک لینک و روش های ساخت و ایجاد آن، بیشتر بر روی موارد مبتنی بر شبکه های آنلاین متمرکز می شوند. اما در این مطلب قصد داریم تا شما را با روش های آفلاین برای ایجاد پیوند های آنلاین آشنا کنیم.

آموزش بک لینک با استفاده از ایجاد تصاویر جذاب

استفاده از این ترفند برگرفته شده از یک استراتژی ساده است! شما با ایجاد یک محتوای جذاب دیگران را مجاب به برقراری ارتباط با خود می کنید. به عنوان مثال استفاده از یک تصویر خنده دار. با این کار می توانید به صورت غیر مستقیم تعداد زیادی از افراد را مجبور به بازنشر این محتوا بکنید. تعداد زیادی از افراد نیز دوست دارند تا داستان جذابی که مربوط به تصویر شما است را پوشش دهند. در مجموع این دو عامل می توانند تعداد زیادی بک لینک منحصر به فرد را برای شما بدست بیاورند.

یک تجربه!

شاید اعتقاد چندانی به نکته بالا نداشته باشید اما با استفاده از یک مثال واقعی به میزان تاثیر گذاری آن پی خواهید برد. اخیرا آقای Lyft (فردی که در تصویر می بینید)اقدام به این کار کرد. او با استفاده از ماشین منحصر به فرد خود توجه تعداد زیادی از رسانه ها و وبلاگ ها را به خود جذب کرد. تنها کاری که او انجام می داد این بود که با ماشین خود به اطراف شهر های بزرگ سفر می کرد!

آموزش بک لینک

استفاده از رویداد ها

حتما لازم نیست یک اتفاق بزرگ رخ دهد تا بتوانید یک سوژه خبری خوب بسازید! سعی کنید از اتفاقات کوچک برای خلق فرصت استفاده کنید.

آموزش بک لینک صرفا یک نوع دستور خاص نیست! در اصل آموختن استراتژی های مختلف برای مجاب کردن دیگران به ایجاد بک لینک و پیوند است.

از جمله ایده های خلاقانه برای این مورد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • میزبانی گردهمایی های مختلف و یا برگزاری وبینار
  • استفاده از افراد مهم برای سخنرانی در مراسم
  • حمایت از رویداد های مختلف و به نوعی اسپانسر شدن
  • مطرح کردن خود در رویداد های مختلف و به نوعی استفاده از رفتار های پوپولیستی

زمانی که شما بتوانید خود را مطرح کنید، عملا به یک منبع خوب برای ایجاد رفرنس توسط دیگران تبدیل خواهید شد. آموزش بک لینک با استفاده از این ترفند ها می تواند برای مخاطب بیشتر شبیه تفریح باشد تا آموزش.

یک نکته مهم در اموزش بک لینک شناخت فرصت ها است. شما باید بتوانید از فرصت های خود به خوبی استفاده کنید. اولین گام شناسایی و مدیریت پیوند ها است. در این زمینه می توانید از ابزار های مختلفی که جهت تحلیل بک لینک ارائه می شوند استفاده کنید.

ایجاد چالش های متنوع

یکی از ساده ترین روش ها برای تبدیل شدن به تیتر یک اخبار ایجاد یک چالش جذاب است! در این قسمت از آموزش بک لینک قصد داریم تا به بررسی این مورد بپردازیم.

می توانید اشیاء با ارزشی را در نقاط مختلف شهر مخفی کنید و از دیگران بخواهید تا آنها را پیدا کرده و به اشتراک بگذارند، چیزی شبیه به بازی پوکمون.

در این زمینه افراد مشهور و برند های بسیاری دست به این اقدامات زدند که از جمله می توان به اما واتسون، آدیداس، بالتیمور و دلتا اشاره کرد.

آموزش بک لینک و ایجاد آن با استفاده از رقبا!

روش اول: بررسی کلی

رقبای همیشه الهام بخش ترین افرادی هستند که در اطارف شما وجود دارند. در صورتی که از تمام استراتژی های آموزش بک لینک استفاده کردید و ایده دیگری نداشتید، به سراغ تحلیل پیوندهای رقبا بروید. در صورتی که رقیب های خود را نمی شناسید، می توانید از ابزار های مختفی که در این زمینه وجود دارد استفاده کنید.

یکی از ابزار های مفید در زمینه آموزش بک لینک گرفتن و شناسایی رقبا Alexa’s Audience Overlap است. با استفاده از این ابزار می توانید به شناسایی و تحلیل رقبای خود بپردازید.

با استفاده از فیلتر های ارائه شده می توانید لیستی از 10 سایتی که به عنوان رقیب به حساب می آورید جمع آوری کنید و مورد برری قرار دهید.

حالا با استفاده از Competitor Backlink Checker الکسا می توانید لیستی از سایت هایی را که به رقبای شما بک لینک داده اند را بررسی کنید. این وب سایت ها فرصت هایی بالقوه برای به شمار می آیند تا با استفاده از آنها میزان پیوند های دریافتی خود را افزایش دهید.

روش دوم: بررسی تک به تک

با استفاده از این روش می توانید به تنهایی یک سایت مشخص را مورد بررسی قرار دهید. تفاوت چندانی میان این روش وجود ندارد. در اصل هر دوی این روش ها توعی آموزش بک لینک به شمار می آیند که با استفاده از آنها می توانید عواملی که منجر به رشد رقبایتان شده است را بررسی کنید. برای این کار می توانید از ابزار Competitive Analysis الکسا استفاده کنید.

یافتن فرصت های جدید

بنظر من بطور کلی عبارت آموزش بک لینک یک یک عبارت غلط است! در اصل ایجاد یا خرید بک لینک قوی یک کار ساده است که از هرکسی بر می آید؛ به سادگی بر روی کلمه مورد نظر کلیک می کنید، بعد با انتخاب گزینه ای با تصویر زنجیر کلمه را برای لینک دادن انتخاب می کنید و در آخر آدرس مورد نظرتان را در محل URL وارد می کنید. این جمله همه آن چیزی است که باید در رابطه با آموزش بک لینک ساختن در اختیار شما قرار بگیرد.

اما بنظر من بهتر است از این مطلب به عنوان آموزش استراتژی ها و مدیریت بک لینک ها نام برد. در انتها شما را به استفاده از دوره 7 روزه و رایگان الکسا در زمینه ایجاد بک لینک و جذب ترافیک بیشتر دعوت می کنم.

 

منبع: الکسا