محتوای خوب و جذب پیوندهای اصلی استراتژی SEO شما هستند.اگر یک پست جذاب در وبلاگ خود با سئو خوب و پیوند داخلی ایجاد کرده باشید ، طبیعتاً می خواهید اطمینان حاصل کنید که تا آنجا که ممکن است به آن مراجعه کنند. بخشی از این استراتژی همیشه باید شامل پیوند داخلی باشد و اینکه سایر صفحات وب سایت شما چگونه می توانند به صفحه جدید شما کمک کنند.

اگر در حال کار بر روی هر سایت مهمی هستید ، باید بفهمید کدام یک از صفحات قوی شما باید به صفحه جدید شما پیوند شوند. برای مثال یک موضوع مهم یا کلمه مهم را در صفحه های قوی پیوند یا همون لینک کنید. به این فرآیند پیوند داخلی گفته می شود.

پیوند داخلی چیست؟

پیوند داخلی زمانی است که از پیوندها برای پیوند دادن یک صفحه در سایت خود به صفحه دیگری در وب سایت خود استفاده می کنید. این استراتژی می تواند ضمن افزایش اعتبار سئو ، کاربران را در سایت شما طولانی تر نگه دارد.

با پیوند داخلی خوب ، رتبه بندی کلمه های کلیدی بسیار دشوار,  بسیار آسان تر می شود زیرا شما با تلاش خود از بهترین محتوای دیگر خود استفاده می کنید.

چرا پیوند داخلی مهم است

به یاد داشته باشید که هدف نهایی یک موتور جستجو ، جستجوی بهترین صفحات مربوط به یک موضوع در وب است. با تمرکزی که اکثر پیوندسازان و متخصصان سئو بر روی لینک های ورودی و ایجاد پیوند از سایت های دیگر دارند ، می توان از اهمیت مهم پیوندهای داخلی چشم پوشی کرد .

پیوند داخلی و سئو

هر بار که یک پیوند داخلی برای یک صفحه ایجاد می کنید ، به گوگل نشان می دهد که یک صفحه در سایت شما از اهمیت خیلی زیادی برخوردار است. پیوندهای داخلی و پیوندها از منابع خارجی با کیفیت بالا می توانند قدرت موتور جستجوی شما را بهبود بخشیده و رتبه بندی شما را بهبود ببخشند.

اگر شنیده اید که پیوندهای ورودی مانند سایر سایت ها است که به محتوای شما رأی می دهند و به موتورهای جستجو می گویند که محتوای شما چیست ، پیوندهای داخلی مانند رأی دادن به خود شما و همچنین دادن اطلاعات به موتور جستجو در مورد رأی شما است.

 

استفاده از پیوند داخلی برای بهبود سئو

 

اگرچه داشتن خرید بک لینک بیشتر از پیوند یا همان لینک داخلی بهتر است ، اگر با لینک داخلی شروع نکنید ، موتورهای جستجو با در نظر گرفتن صفحه شما به عنوان یکی از سایت های قوی کار دشواری خواهید داشت. لینک های داخلی نه تنها به این دلیل که سیگنال مستقیمی برای مهم بودن محتوای شما هستند ، بلکه همچنین به این دلیل که این پیوندها از طریق پیوند شخصی خود منتقل می شوند ، دارای ارزش زیادی هستند.

هنگامی که شما فکر می کنید اختیارات پیوند هر صفحه از طریق این پیوندهای داخلی در وب سایت شما به اشتراک گذاشته می شود ، ارزش سایت و سایر صفحات پیوند داده شده برای موتورهای جستجو آشکارتر است.

در حالی که صفحات رتبه بندی خوبی دارند و به تنهایی میزان بازدید سایت شما را بالا میبرد، لایه دوم مزایای سئو وجود دارد که اگر آنها را به درستی در استراتژی لینک داخلی خود اعمال کنید ، می توانند به وب سایت شما منتقل کنند.

چگونه می توان یک ساختار پیوند داخلی ایجاد کرد

اگر صفحه ای در وب سایت شما وجود دارد که به آن بسیار اهمیت می دهید و ارزش زیادی برای شما دارد ، باید به این فکر کنید که چگونه می توانید این ارزش را برای موتور جستجو توضیح دهید. یک راه سریع برای انجام این کار ایجاد یک استراتژی پیوند داخلی در اطراف آن است.

با فکر شروع کنید که لینک های داخلی را موتورهای جستجو متوجه میشون شروع به  ساخت ساتار قوی برای سایت خود کنید؛ اگر هر صفحه از وب سایت شما به یک موضوع لینک شده پس حتما برای شما مهمه اون لینک – مانند صفحه اصلی یا صفحه اصلی وبلاگ.

اگر تنها لینک های ورودی به سایت شما از قسمت “درباره ما” باشد و هیچ چیز از صفحه اصلی یا صفحه های دیگر سایت شما نباشد ، شما یک سیگنال قوی به موتورهای جستجو ارسال کرده اید که سایت من چندان قوی نیست.

از طرف دیگر ، اگر وبلاگ شما در مسیر اصلی وب سایت شما باشد ، Google و Bing با آن مانند یکی از صفحات برتر برخورد می کنند. برای مثال اگر دقت کرده باشید بعضی از قالب ها پایین صفحه خلاصه مطالب را قرار میدهند که کار خیلی عالیه.

برای استفاده کامل از پیوند داخلی ، از صفحات اصلی وب سایت خود و اینکه می توانید بین آنها ارتباط برقرار کنید ، بررسی کنید. هنگام نوشتن پست های وبلاگ ، می توانید نویسندگان و دیگران را نیز در وب سایت خود منتشر کنید تا در صورت احساس طبیعی بودن با سایر پست ها و صفحات وبلاگ خود ارتباط برقرار کنند

برای بهتر متوجه شدن ساختار پیوند داخلی ، نکات زیر را بررسی کنید.

3 راه برای بهبود پیوند داخلی در وب سایت

در اینجا سه ​​تمرین وجود دارد که باید انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که به طور موثر از اقتدار صفحات داخلی خود استفاده می کنید.

1. نقشه وب سایت خود را ترسیم کنید.

در صفحه اصلی سایت خود لیستی از هر صفحه و پیوندهایی که در هر یک از صفحات اصلی وجود دارد تهیه کنید.

این به شما کمک می کند پیوندهایی را که از قبل بین هر بخش از سایت خود دارید و نحوه لینک دادن آن در گذشته را درک کنید.

گاهی اوقات ، راه اندازی کل وب سایت خود تنها راه برای درک آنچه شما نادیده گرفته اید و چه چیزی مفید است میباشد.

ممکن است فقط متوجه شوید که دلیل رتبه بندی مناسب برخی از بهترین صفحات شما این است که ناخودآگاه کار بزرگی انجام داده اید و پیوندهای خود را از مطالب دیگر خود به آنها پیوند داده اید.

2. به موضوعاتی که مرتباً درباره آنها می نویسید نگاه کنید.

اگر مرتباً در مورد چیزی می نویسید ، باید صفحه اختصاصی دیگری در مورد آن موضوع در وب سایت خود داشته باشید.

برای مثال اگه در مورد یک مخصول میخواهید در موتورهای جستجو رشد کنید نیاز است یک صفحه برای ان طراحی کنید.

همچنین در نظر داشته باشید که آن صفحه در کجا قرار دارد و آیا ارزش پیوند دادن از صفحه اصلی یا صفحه محصولات را دارد. بسته به شغل خود ، حتی ممکن است متوجه شوید که لینک دادن به یک پست یا صفحه وبلاگ خاص از پیمایش اصلی وب سایت شما می تواند مناسب شما باشد. به عنوان مثال ، اگر شرکت شما اغلب نیاز به توضیح تجارت شما برای افرادی دارد که شما را کشف می کنند ، این یک پست وبلاگ خوب ایجاد می کند که شایسته تبلیغات گسترده در سراسر سایت شما است.

استفاده از پیوند داخلی برای بهبود سئو

 

3. به هر صفحه دیگری که می تواند به صفحه رتبه بندی شما لینک شود ، فکر کنید.

اگر صفحه ای مربوط به موضوعی است که مرتباً درباره آن وبلاگ می نویسید ، مطمئن شوید که هر یک از پست های وبلاگ جدید خود درباره آن موضوع به آن صفحه ارجاع داده شده و به آن پیوند داده شده است. این را می توانید در چگونگی رتبه بندی HubSpot در اصطلاح ” نحوه استفاده از فیس بوک برای تجارت ” مشاهده کنید.

یکی از مهمترین عوامل رتبه بندی آن این است که ما به طور منظم در مورد چگونگی استفاده از فیس بوک برای تجارت می نویسیم ، ما از پست های وبلاگ خود لینک های بسیار قدرتمندی در مورد استفاده از فیس بوک برای تجارت داریم و حداقل یک پیوند در هر یک از این موارد داریم ورودی به صفحه فرود فیس بوک ما برای تجارت . آن پست های وبلاگی که در پنج سال گذشته در مورد این موضوع نوشتیم ، همه اقتدار خاص خود را دارند زیرا افراد با آنها پیوند برقرار کرده اند و هر یک از آنها برای ایجاد این ارزش به صفحه مقصد ما پیوند دارند.

منبع : ramolink