اعتبار دامنه از جمله مهمترین موارد در رتبه بندی وب سایت است. موارد زیادی وجود دارند که با کمی دقت بیشتر بر روی انها، به سادگی قادر خواهید بود رتبه خود را افزایش دهید. سئو شامل موارد مهمی است که بصورت زنجیره وار به یکدیگر متصل هستند. همانطور که نقص در یک مورد باعث افت رتبه خواهد شد، بهبود یک بخش نیز موجب ایجاد تاثیر مثبت در سایر بخش ها خواهد شد. در ادامه با رامولینک همراه باشید.

سئو و افزایش اعتبار دامنه

بک لینک و ایجاد پیوند از جمله مهمترین بخش ها در زمینه بهینه سازی و افزایش رتبه سئو هستند. همه مدیران وب سایت ها مایل هستند تا بکلینک های گسترده و متنوعی را برای وب سایت خود جلب کنند. اما دلیل این میزان اهمیت و علاقمندی به بک لینک چیست؟

بک لینک یک عامل بسیار تاثیر گذار است. شما زمانی می توانید قدرت بک لینک و پیوند های خود را درک کنید که تاثیر آنها بر روی اعتبار دامنه و PageRank را بررسی کنید. منظور این است که بک لینک ها از تاصیر گذار ترین موراد بر روی Domain Authority و PageRank هستند.

رتبه صفحه یا PageRank یکی از الگوریتم های گوگل برای بررسی میزان محبوبیت یک صفحه در بین کاربران است. اما Domain Authority یا اعتبار دامنه از جمله الگوریتم های ابزار های بهینه سازی سئو مانند moz است. این ابزار به بررسی مقدار و کیفیت پیوند ها می پردازد.

در ادامه بیشتر به بررسی قدرت پیوند ها و مسائل مربوط آن خواهیم پرداخت.

توانایی رتبه بندی

مهمترین نکته در رابطه با ایجاد پیوند و بک لینک، بهبود رتبه بندی و بهینه سازی سئو است. این یک نکته عمومی است که همه از آن خبر دارند. با بکار گیری درست لینک سازی و بک لینک گیری، می توانید به سرعت رتبه خود را افزایش دهید و در عین حال به کلمات کلیدی مهمتری نیز برای ایجاد پیوند و یا محتوا حمله کنید. اما نکته حائز اهمیت انتخاب درست کلمات کلیدی هدف است. با انتخاب کلماتی که رقابت بر سر آنها بیشتر است و ایجاد بک لینک های قدرمند، کوی سبقت را از سایر رقبا بدزدید. با این کار هم به افزایش رتبه صفحه خود کمک کرده اید و هم اعتبار دامنه قوی تری خواهید داشت.

بررسی کنید که آیا قادر هستید برای یک کلمه کلیدی رقابتی اسم خود را در لیست نتایج گوگل به نمایش درآورید یا خیر؟ اگر قادر به انجام این کار باشید، خواهید توانست در یک بازه زمانی کوتاه اسم و رسم مناسبی را برای خود دست و پا کنید.

بودجه خزش یا Crawl budget و اعتبار دامنه

سوال مهمی که در اینجا از شما دارم این است که اصلا چیزی درباره بودجه خزش می دانید یا نه؟ در صورتی که بخواهم مختصرا در این مورد توضیح بدهم، باید بگویم: بودجه خزش یا Crawl budge به معنی تعداد صفحاتی است که قرار است در یک بازه زمانی مشخص توسط ربات های گوگل مورد بررسی و در نهایت index شوند. بودجه هر سایت با سایت دیگر متفاوت است و عوامل مختلفی بر آن تاثیر دارند.

از جمله مزایای داشتن پیوند قدرتمند افزایش بودجه خزش برای سایت شما است. وقتی لینک های با ارزشی را برای خود ایجاد کنید گوگل هم به ازای آن بودجه شما را افازیش خواهد داد. سعی کنید همیشه بین تعداد لینک های سایت و مقدار صفحات ایجاد شده یک توازن درست برقرار باشد. سعی کنید نظر گوگل را به خوتان جلب کنید.

با بکارگیری این مورد اعتبار دامنه شما رشد خوبی خواهد داشت.

سرعت ایندکس شدن

زمانی که بودجه خزش شما افزایش پیدا کند گوگل هم سریعتر صفحات شما را crawl خواهد کرد. بنابراین لازم است تا برای بکار گیر سرعت حداکثری، باید سرعت نمایه سازی خود را افزایش دهیم. هرچه اعتبار دامنه شما بیشتر باشد و دامنه مرجع قوی تری داشته باشید، مطالب شما سریعتر ایندکس خواهند شد. این تاثیر متقابل سئو و اعتبار دامنه به یکدیگر است که موجب ارتقاء هر دو خواهد شد.

لینک های قدرتمند بیشتر

اعتبار دامنه

 قسمت جالب این مطلب همینجاست! جایی که با ایجاد پیوند های داخلی می توانید رتبه وب سایت خود را افزایش دهید! زمانی که میزان link equity یا برابری پیوند ها افزایش مناسبی پیدا کرد، نوبت به بررسی پیوند های داخلی می رسد. در این زمان این قدرت لینک سازی شما است که همه چیز را تعیین می کند. لینک قدرتمندی را با استفاده از انکر تکست و سایر تکنیک های لینک سازی برای خودتان ایجاد کنید. این مورد می تواند مهمترین وجه تمایز بین شما و سایر رقبا باشد.

بررسی کیفیت بک لینک

لازم است تا همواره کیفیت پیوند های های دریافتی خود را بررسی کنید. برای این کار می توانید از ابزار های مختلفی که در زمینه مدیریت بک لینک ارائه می شوند استفاده کنید. دریافت بک لینک های خراب و مضر می تواند تاثیرات مخربی را بر سئوی شما وارد کند. همواره تعداد زیادی پیوند ناخواسته به سایت های مختلف وارد می شود که از بین تعداد زیادی نیز از جمله پیوند های مضر هستند.

البته معمولا برای دریافت جریمه از پیوند های مضر باید این نوع پیوند ها نسبت قابل توجهی از پیوند های شما را تشکیل دهند. به عنوان مثال چند مورد انگشت شمار ممکن است بین یک میلیون پیوند قدرتمند نادیده گرفته شود. در این صورت به اعتبار دامنه شما آسیبی وارد نخواهد شد. البته این در صورتی است که تعداد لینک های دریافتی مفید شما عدد قابل توجهی باشد!

بهینه سازی نا مناسب و اعتبار دامنه

در آخرین اخبار ها گوگل اعلام کرد که از این پس جریمه های سنگینی را برای عدم بهینه سازی حداکثری بکار نخواهد برد. این یعنی کار با ریسک کمتر! برای همین موضوع میتوانید تمرکز بیشتری را بر روی ایجاد بک لینک به صورت انکر تکست یا متن لنگر بگذارید.

شما با ایجاد تعداد پیوند های بالا تنوع موضوعات خود را افزایش خواهید داد و در عین حال اعتبار دامنه یا Domain Authority خود را نیز افزایش خواهید داد.

اثر چرخ دنده یا flywheel effect

این مورد یک اصطلاح در علم بازاریابی است. زمانی که شما تعداد بک لینک های بیشتری جذب کنید رتبه شما افزایش پیدا می کند. با افزایش رتبه جایگاه بهتری در لیست نتایج موتور های جستجو خواهید داشت. زمانی که شما به یک رتبه خوب در موتور های جستجو دست پیدا کنید عملا مخاطبان بیشتری را نیز به خود جلب خواهید کرد. همین امر باعث می شود تا میزان بک لینک های افزایش پیدا کند. این یعنی افزایش اعتبار دامنه یا دامین اتوریتی.

در اصل زمانی اعتبار دامنه شما افزایش پیدا می کند که بک لینک های دریافتی شما افزایش پیدا کرده باشد. همین امر بهبود سئو را موجب خواهد شد که در نتیجه آن رتبه صفحه شما افزایش پیدا می کند.

 

منبع: moz