بک لینک یکی از مهمترین فاکتور‌های گوگل برای رتبه بندی است. الگوریتم‌های گوگل هر روز در حال به روز رسانی هستند و از این رو لازم تا برای جا نمادن از سایر رقبا شما هم از این فاکتور‌ها اطلاع داشته باشید. در این مطلب قصد داریم تا بررسی قسمت دوم روش‌های دریافت بک لینک بپردازیم.  در ادامه با ما همراه باشید.

با نزدیک شدن به انتهای سال 2020 میلادی لازم است تا کمی به فکر جمع و جور کردن کار‌های عقب افتاده خود باشید. احیای بک لینک های از دست رفته یکی از جمله مهمترین مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید. در این قسمت قصد داریم تا با استفاده از ترفند‌های مفید متخصص سئو “بریتینی مولر” شما را در دریافت بک لینک و احیای آن راهنمایی کنیم.

دریافت بک لینک و استراتژی‌های آن

خب امروز اولین هدف ما ارزیابی پیوند‌های شماست. ابتدا لازم است خاطر نشان شویم برای کارایی هرچه بیشتر این مطلب؛ لازم است تا مطالب قبلی را به خوبی فرا گرفته باشید. در اینجا ما فرض را بر این گرفته‌ایم که شما از روش ها و ترفند‌های دریافت بک لینک به خوبی آگاه هستید. همچنین می‌توانید خیلی خوب لینک‌های خود را بررسی کنید. خب در این صورت اجازه دهید شروع کنیم.

اهداف تجاری شما کدامند؟

لازم به ذکر است که در ابتدا انجام این کار ممکن است کمی کسل کننده و طاقت فرسا باشد. امروزه روش‌های زیادی برای دریافت بک لینک وجود دارد. اصولا دنیای بک لینک شبیه به یک اقیانوس است که عمق بی نهایتی دارد. همین امر ممکن است موجب سردرگمی و خستگی شما بشود.

بنابراین اگر دوست ندارید زیاد خودتان را درگیر مسائل مربوط به جذب بک لینک و حاشیه‌ های آن بکنید، بهتر است تمرکز خود را بر روی اهداف تجاری تان قرار دهید.

بررسی کنید که اهداف وب سایت شما چیست؟ آیا مسیری که در آن قدم بر می‌دارید برای شما مناسب است و به پیشرفت شما کمک می‌کند؟

جستجوی پیوند و بک لینک

جستجوی پیوند و بک لینک یک استراتژی بسیار قدرتمند است. لازم است تا دوباره بررس کنید که کدام مطالب شما بازخورد مناسبی را از کاربران دریافت کرده اند و موفق شده اند تا پیوند های خوبی دریافت کنند. دومین مورد بررسی موارد بی خاصیت و اصطلاحا به درد نخور است! لازم است تا آنها را از مسیر موفقیت خود کنار بزنید.

مورد سوم شناسایی مواردی است که رابطه با آنها خلاء وجود دارد. برای شناسایی این موارد لازم است تا به سراغ رقبای خود بروید. بررسی کنید که این وب سایت‌ها بیشتر در چه زمینه‌ای موفق به کسب پیوند و بازدید بیشتر شده اند.

حال بررسی کنید که مطالبی مشابه و یا در این زمینه در وب سایت شما هم وجود دارد یا خیر؟ در صورت عدم وجود و یا کم کاری، خلاء ها را پر کنید.

شناسایی رقبا

روش‌های مختلفی برای شناسایی رقبا و تحلیل بک لینک های دریافتی آنها وجود دارد. پیشنهادی که ما به شما می‌دهیم استفاده از روش نموداری و مقایسه‌ای است. موارد قوت رقیب A و رقیب B را به تریبت بسنجید. حال بررسی کنید که در چه مواردی هر دوی این رقبا بیشترین بازخورد و مورد دریافت بک لینک را داشته اند.

بنابراین ما بررسی کردیم که در چه مواردی هر دوی این رقبا موفق به کسب بک لینک و پیوند شده اند. حالا نبوت به بررسی خودتان است.

  • در کدام موارد مشابه شما هم موفق به دریافت بک لینک شده اید؟
  • در کدام موارد مشابه شما نتوانسته اید بک لیک جذب کنید؟
  • شما به کدام دسته از این مطالب موفق نپرداخته اید؟

وجود این تشابهات باعص می‌شود تا شما سه رقیب بتوانید به شرکایی بالقوه تبدیل شوید. اما چگونه؟ شما 3 وب سایت مرتبط هستید که مطالبی شبیه به هم را منتشر می‌کنند. با برقراری ارتباط با مدیران این وب سایت‌ها سعی کنید تا آنها را به تعامل و دریافت پیوند‌های متقابل و مفید تشویق کنید.

بک لینک

در این زمینه پیشنهاد ما به شما استفاده از ابزار Link Intersect است. با استفاده از این ابزار به خوبی خواهید توانست فرصت‌های بالقوه را شناسایی کنید. با استفاده از این ابزار قادر خواهید بود تا با استفاده از انواع مختلف دسته بندی ها به شناسایی فرصت ها بپردازید.

اپراتور‌های جستجوی پیشرفته

اپراتور‌های جستجوی پیشرفته می‌توانند برگ برنده شما در این زمینه باشند. البته ما در این بخش قصدا نداریم  تمام اپراتور‌ها را مورد بررسی قرار دهیم. اما لازم است تا برخی نکات مهم را همواره بخاطر داشته باشید. یکی از این موارد این است که اگر از نقل قول استفاده می‌کنید؛ این نقل قول باید در نتایج جستجو وجود داشته باشد.

به عنوان مثال اگر شما درحال ایجاد مطلبی درباره آموزش سگ هستید باید به مواردی که مربوط به این موضوع و همچنین مستند هستند بپردازید. موارد مهمی که بیشترین تعداد سرچ را به خود اختصاص داده اند. اما دلیل چیست؟ این کلمات کلیدی توانسته اند آما بیشترین بک لینک را به خود اختصاص دهند.

بررسی تمایل به ایجاد بک لینک

بررسی کنید که کدام وب سایت‌ها مستعد دریافت و ایجاد یا خرید بک لینک قوی هستند. ببینید که آیا این وب سایت‌ها تا کنون به مرجعی پیوند داده اند یا خیر؟

بررسی این موضوع باعث می‌شود تا به سادگی از کنار موارد بیهوده عبور کنید و وقت خود را برای آنها تلف نکنید.

شناخت برش های سرگرم کننده

با توجه به پیشه، هرکسی قسمتی از کار خود را بیش از سایر موارد دوست دارد. به عنوان مثال خود من سئو محلی را بیشتر از سایر بخش‌های مربوط به سئو دوست دارم. زیرا پیوند‌ها و بک لینک های محلی تاثیر شگفت انگیزی در ارتقاء رتبه گوگل دارند. در این قسمت ابزاری که استفاده از آن را به شما توصیه می‌کنم SparkToro است. بااستفاده از این ابزار می‌توانید به موضاعت جذاب بر اساس نقاط مختلف جغرافیایی دست پیدا کنید.

با شناخت موارد محبوب در منطقه زندگی خود و پرداختن به آنها؛ علاوه بر دریافت تعداد بیشتر بک لینک میزان بازدید بالاتری را هم بدست خواهید آورد.

محتوای جذاب برای دریافت بک لینک

کافی است مثل خبر نگار‌ها عمل کنید! ببنید که کدام مطالب در منطقه شما جذاب تر هستند. وقت بیشتر را برای تولید محتوا درباره آنها صرف کنید. با انجام این کار شاهد رشد چشمگیر بک لینک های خود خواهید بود.

 

منبع: moz