خرید بک لینک قوی خوب است یا بد؟ اینکه گوگل از بک لینک ها برای رتبه بندی سایت های مختلف استفاده می کند بر کسی پوشیده نیست. اما نکته حائز اهمیت اینجا است که دریافت بک لینک های طبیعی کاری بسیار دشوار است. از این رو متخصصان توصیه می کنند تا برای دسیابی سریعتر و دریافت ترافیک بیشتر، میدیران سایت ها از روش هایی مانند خرید بک لینک استفاده کنند. اما این کار تا چه حد مفید و تا چه حد مضر است؟ در ادامه با ما همراه باشید.

خوشبختانه و با توجه به پیشرفت هوش مصنوعی در ربات های گوگل، امروز راه برای تقلب بسته شده و هر فردی که سعی داشته باشد تا با روش های غیر متعارف مخاطبان را به وب سایت خود بکشد یا از آنها سئو استفاده کند با مجازات های شدیدی از جانب گوگل مواجه خواهد شد.

با توجه به به روز رسانی های اخیر. به این نکته پی بردیم که در آپدیت های جدید، توجه گوگل بیشتر معطوف به کیفیت بک لینک های دریافتی است تا تعداد آنها.

اغلب متخصصان بر این باورند که خرید بک لینک یک استراتژی خوب است. اما روش های مختلفی برای خرید پیوند وجود دارد و این مورد است که تعیین می کند این کار برای شما مفید خواهد بود یا مضر.

اما در این مطلب به بررسی این نکات خواهیم پرداخت:

  • روش های خرید و فروش بک لینک
  • یافتن بهترین فروشندگان بک لینک
  • تست کیفیت بک لینک های خریداری شده

خرید بک لینک و بهینه سازی سئو

لازم به ذکر است که امروزه گرفتن بک لینک از هر سایتی یک استراتژی موثر نخواهد بود. گوگل به خوبی قادر است تا پیوند های مرتبط را از پیوند های بی ربط تشخیص دهد. همین امر باعث می شود تا کیفیت بک لینک ها با یکدیگر متفاوت باشد.

لازم به ذکر در صورتی که گوگل متوجه پرداخت هرگونه هزینه برای خرید بک لینک توسط شما بشود شما مشمول جریمه خواهید شد. اما روشی وجود دارد که گوگل قادر به جریمه کردن نباشد و کیفیت بک لینک های خریداری شده بالا باشد؟

اجازه دهید تا ابتدا تعریف مشخصی را از خرید بک لینک ارائه دهیم.

خرید بک لینک قوی و معنی آن

هر زمانی که شما پولی را برای گرفتن بک لینک به یک سایت پرداخت کنید. این تعریف دقیقی از خرید بک لینک است که به روش های مختلفی امکان پذیر است.

آیا خرید پیوند مفید است؟

لازم به ذکر است که تمام سایت های موفق در ابتدا کار خود را با خرید بک لینک شروع کرده اند. دریافت بک لینک باعث افزایش تعداد لینک های دریافتی می شود. و همین افزایش تعداد باعث بهبود ترافیک وب سایت شما خواهد شد.

حتی در صورتی که شما به اصطلاح لو بروید باز هم ضرر چندانی نسبت به سود دریافتی متوجه شما نخواهد شد. در بهترین حالت ممکن است گوگل سئو پیوند های دریافتی را نادیده بگیرد. در بدترین حالت هم شما مشمول دریافت جریمه گوگل خواهید شد. البته این در صورتی است که شما این کار را به صورت گسترده و مکرر انجام دهید.

از همین رواغلب وبمستر ها این ضرر را بجان می خرند تا از سود گزافی بهرمند شوند. این یک حقیقت ایست که هنوزم هم خرید بک لینک یک روش متداول است.

البته باید در نظر داشت که با دریافت بک لینک از این مزایا نیز برخوردار خواهید شد:

  • دسترسی آسان تر
  • دسترسی سریعتر به نتیجه مطلوب
  • در نظر گرفتن جنبه رقابتی و بدست آوردن پیروزی قبل از سایر رقبا

اما تعین کننده ترین نکته در خرید بک لینک  وجود ارتباط بین مطالب شما و وب سایتی است که از آن بک لینک خریده اید. درصورت وجود این ارتباط هیچ خطری شما را تهدید نخواهد کرد و همچنین از پیوند های بسیار با کیفیتی نیز برخوردار خواهید شد.

آیا خرید بک لینک مضر است؟

گفته های بالا به این معنا نیست که دریافت پیوند های پولی بی خطر نیست! در صورت انجام ناشیانه این کار؛ شما مشمول دریافت جریمه دستی گوگل می شوید! جبران خسارات ناشی از دریافت این جریمه به مراتب سنگین تر از مزیت هایی خواهد بود که شما با دریافت بک لینک به آنها دست می یابد.

در اصل نکته تعیین کنند در خرید بک لینک کیفیت لینک های دریافتی است.

نظر گوگل درباره لینک های خریداری شده

مشکل اصلی اغلب وب مستر ها اظهار نظر های ضد و نقیض گوگل درباره خرید بک لینک است. درصورت خواندن مطالب مربوط به این موضوع این تصور برای خواننده ایجاد خواهد شد که گوگل از اساس با خرید پیوند مخالف است.

از جای دیگر مطالعات و تجربیات مختلف نشان می دهد که گوگل چندان هم با خرید پیوند مخالف نیست تا جایی که خود با استفاده از Google Adwords اقدام به این کار کرده و خدمات فروش بک لینک را به مخاطبان خود ارائه می دهد.

حقیقت ماجرا این است که خود گوگل هم با فروش بک لینک موافق است و از آن استقبال می کند. اما چه نوع بک لینکی؟ گوگل به دنبال ایجاد پیوند هایی با بیشترین ارتباط معنایی است.

گوگل همواره به دنبال ایجاد بهترین تجربه کاربری برای مخاطبان خود است. این کار باعث افزایش اعتبار، تعداد کاربران و در نهایت سود مالی بیشتر برای این شرکت خواهد شد. با استفاده از بک لینک هایی که اطلاعات غلطی را درباره موضوع به موتور جستجو و یا مخاطب می دهند. شما عملا به گوگل ضرر می زنید. در این صورت گوگل هم بیکار نمی نشید و شما را جریمه می کند.

همین امر دلیل اصلی تاکید گوگل بر بکارگیری پیوند های طبیعی است.

چگونه بک لینک های مفید دریافت کنیم؟

بک لینک مفید در اصل همان بک لینکی است که بدون پرداخت پول و در اثر کیفیت بالای مطالب شما بدست می آید. این نوع پیوند ها نتیجه مستقیم کار خوب شما در زمینه تولید محتوا هستند. اما نکته حائز اهمیت اینجاست: تا زمانی که شما از اتوریتی خوبی برخودار نباشید هیچ سایتی به شما بک لینک نمی دهد و همین اتوریتی به وسیله دریافت بک لینک ایجاد می شود! پس هیچ چاره ای بجز خرید بک لینک برای شما باقی نمی ماند.

اما صرف زمان بیشتر و دقت در انتخاب افراد ارائه می تواند تعیین کند که خرید بک لینک برای سایت شما مفید یا مضر باشد. در قسمت بعد به بررسی کیفیت بک لینک های خریداری شده و انتخاب بهترین ارائه دهندگان خدمات بک لینک خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

 

منبع: loganix