متاسفانه مقوله با اهمیت دریافت بک لینک هنوز به خوبی نتوانسته جایگاه مناسب خود را در بین وب مستران ایرانی پیدا کند. بطور کلی در کشور ما بیشتر توجه مدیران سایت معطوف به محتوا است. دریافت بک لینک از جمله مهمترین شگرد‌های وب مستر‌ها برای جذب بازدید بیشتر و در نتیجه افزایش اعتبار و درآمد است. در این مطلب قصد داریم تا روش‌های منحصر به فردی را برای دریافت بک لینک‌هایی پایدار و با کیفیت به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

ترفند‌هایی برای دریافت بک لینک

یکی از کارآمد ترین ترفند‌ها برای دریافت بک لینک ایجاد کمپین‌های مختلف است. اما نکته‌ای که در این زمینه باید به آن توجه داشته باشید این است که تنها ایجاد یک کمپین کافی نیست! کمپین‌ها همیشه باید فعال و پویا باشند. در مطلبی که قرار است برای شما شرح دهیم به شما خواهیم آموخت که چگونه و با استفاده از چه استراتژی‌هایی مطالب خود را جالب و مفید تر از انچه که هستند به نمایش بگذارید.

پیش گفتار

در این مطلب قصد داریم تا شما را با ترفند‌هایی از پدی موگان؛ یکی از متخصصان حرفه‌ای در زمینه لینک سازی و دریافت بک لینک آشنا کنیم. این فرد بنیانگذار شرکت Aira بوده و کتب مختلفی را نیز در زمینه سئو، بک لینک، لینک سازی و … به چاپ رسانده است.

در این مطلب او به ما خواهد آموخت که چگونه پیوند‌هایی پایدار را ایجاد کنیم.

مشکلات در دریافت بک لینک

اجازه دهید تا از قسمت خطرناک ماجرا شروع کنیم! لازم است تا قبل از پرداختن به روش‌های دریافت بک لینک شما را از خطر‌های احتمالی این کار آگاه کنیم. این کار باعث خواهد شد تا احتمال بروز اشتباه توسط شما به حداقل میزان ممکن کاهش پیدا کند.

  1. از ایجاد بک لینک های محتوا محور بپرهیزید!

این اولین، ساده ترین و همچنین رایج ترین اشتباهی است که غلب وب مستر‌ها مرتکب می‌شوند. با انجام این کار، شما برای دریافت بک لینک یک محتوا تولید کرده اید که اصلا نمی‌دانید موثر خواهد بود یا خیر؟ در واقع هیچ تظمینی برای اینکه حتما محتوای شما قادر به دریافت بک لینک باشد وجود نخواهد داشت. این درحالی است که شما هم از وقت خود هزینه کرده اید و هم از جیب ‌تان!

  1. به احتمال اینکه محتوای عالی ایجاد کرده‌اید منتظر دریافت بک لینک نباشید!

قرار نیست اگر محتوای تولید شده توسط شما یک محتوای با کیفیت بود دیگران حتما به آن بک لینک بدهند! تفاوت‌های بسیاری بین یک محتوای عالی و کامل و یک محتوای مخاطب پسند برای دریافت بک لینک وجود دارد. برای اینکه بتوانید در این زمینه موفق باشید لازم است تا این تفاوت‌ها را درک کنید.

  1. کار شما چیزی شبیه به سرمایه گذاری است

اصولا تولید محتوا یک کار هزینه بر است که نیازمند صرف هزینه و زمان کافی است. در صورتی که خودتان قادر نیستید و یا وقت کافی برای این کار را ندارید می‌توانید از فری لنسر ها برای این کار استفاده کنید. اما نکته حائز اهمیت در اینجا این است که با تولید محتوا هایی که شانس دریافت بک لینک توسط آنها بیشتر از دیگر محتوا ها باشد، در اصل شما یک سرمایه گذاری بلند مدت برای خود ایجاد کرده اید که هم الان و هم در دراز مدت از سود آن بهره خواهید برد.

  1. ایجاد کمپین‌هایی با تاریخ انقضا!

همانطور که در ابتدا هم به این موضوع اشاره شد؛ ایجاد کمپین‌هایی با تاریخ انقضا یکی از اشتباهات رایج و متداول است، اما در اینجا ما قصد داریم تا به تغییر این استراتژی بپردازیم و هدف ما از این کار ایجاد کمپین‌های دائمی است.

حل و برطرف سازی

دریافت بک لینک

4 موردی که در بالا به آنها اشاره کردیم از جمله معضلات دریافت بک لینک های محتوا محور است. اما در اینجا قصد داریم تا درباره چگونگی جبران این خطا‌ها و پیشگیری از وقوع دوباره آنها بحث کنیم.

  1. محتوا را به تاریخ یا رویداد خاصی گره نزنید

ممکن است تولید یک محتوای وابسته به یک رویداد کار بسیار ساده و جذابی باشد. اما این را هم به خاطر داشته باشید که با این کار برای محتوای خود تاریخ انقضا مشخص کرده‌اید! با انجام این کار ممکن است در لحظه تعداد زیادی مخاطب را به خود جذب کنید. اما این تعداد بازدید کننده پایدار است؟ خیر با رد شدن از این رویداد عملا مطلب شما هم بی‌استفاده خواهد شد.

شما باید به گونه‌ای رفتار کنید که هم مخاطبان در لحظه را داشته باشید و هم اینکه مطلب خود را بعد از رویداد از دست ندهید. به عنوان مثال اگر 29 دی روز جهانی لیوان است! شما درباره لیوان ننویسید بلکه مطلبی مرتبط با لیوان را در 29 دی و بدون ذکر تاریخ ایجاد کنید!

  1. به دنبال داده هایی باشید که چندین زاویه برای دسترسی دارند

اولین گام استفاده از مکان است! امکان معمولا دائمی هستند. به عنوان مثال دیزنی لند، برج ایفل یا وال استریت مکان هایی ثابت با ویژگی هایی مشخص هستند. شما حتی اگر ده سال پیش هم مطلبی را راجب یک خیابان معروف مثل وال استریت نوشته باشید؛ امروز بکار شما خواهد آمد زیرا وال استریت تغییر مکان نداده! این یک ایده عالی برای سیاست گذاری تولید محتوا و دریافت بک لینک است.

از جمله دیگر مواردی که برای این نوع سیاست گذاری می توان به انها اشاره کرد، جمعیت شناسی اشاره کرد. ایده های  اینچنینی بسیاری وجود دارند و برای بدست آوردن آنها کافی است کمی از قوه خلاقیت خود بهره ببرید.

  1. بانک لینک یک ایده مناسب برای را اندازی کمپین

شاید این نکته نقطه اوج این تحلیل و آموزش باشد. همانطور که در ابتدا به موضوع ایجاد کمپین‌های دائمی برای دریافت بک لینک اشاره کردم؛ در اینجا هم قصد بررسی ادامه این موضوع را دارم. شما می‌توانید یک بانک لینک ‌های مناسب و کاربردی را وب سایت خود یا دیگران ایجاد کنید.

خب شما با راه اندازی این کمپین یا انجمن توانسته اید تعداد بالایی مخاطب را به سایت خود بکشانید. البته لازم است تا بهترین محتوای خود را در زمینه مربوط انتخاب کرده و لینک مرتبط با  آن را در انجمن قرار دهید.

  1. بررسی کنید که کدام قالب از محتوا ها برای شما مناسب هستند

یک روش کاملا ساده و در عین حال کاربردی! برای دریافت بک لینک بیشتر. بررسی کنید که کدام مطالب بیشترین میزان بازدید و دریافت بک لینک را دارند. این مسیر موفقیت شما خواهد بود.

 

منبع: MOZ