مدیریت بک لینک ها یکی از مهمترین مواردی است که هر سایتی برای دستیابی به موفقیت بیشتر کسب رتبه های بلاتر از موتور های  جستجوی مختلف باید بکار گیرد. در اصل بک لینک یک بیلبور یا تیزر تبلیغاتی برای وب سایت و صفحات شما است که در سایت های مختلف و یا وب سایت خودتان قرار می گیرد. پس برای بهتر دیده شدن و در نتیجه کسب بیشترین میزان بازدید و ترافیک باید توجه ویژه ای را معطوف به آن بکنید. در ادامه با رامولینک همراه باشید.

مدیریت بک لینک و ابزار های مربوط به آن

مدیریت بک لینک شامل ترفند ها و استراتژی های مختلفی است. تعدادی از این موارد به وسیله کسب تجربه به دست می آیند و تعدادی دیگری نیز به واسطه آموزش. از جمله این استراتژی ها می توان به استفاده از ایده سایر رقبا و یا حفظ بک لینک های کسب شده اشاره کرد.

در این مطلب سعی داریم تا به بررسی چند مورد از وب سایت هایی که خدمات رایگان مدیریت بک لینک را ارائه می دهند بپردازیم. در این لیست شما را با 7 ابزار مختلف آشنا خواهیم کرد. برخی از این نام ها بسیار معروف هستند. طبعا مواردی نیز وجود دارند که نام آنها کمتر به گوشتان خورده باشد.

شما با بررسی هر مورد و مقایسه نیاز های خود با خدمات ارائه شده توسط تک تک این ابزار ها درخواهید یافت که کدام مورد بیشتر به دردتان خواهد خورد.

ابزار رایگان مدیریت پیوند

Webmeup

از webmeup می توان به عنوان یکی از قدرتمند ترین ابزار های مدیریت بک لینک و تجزیه و تحلیل بک لینک آن یاد کرد. این ابزار دارای تائیدیه های مختلفی از انواع موتور های جستجو است که می تواند یک تضمین خوب بر کیفیت بالای این ابزار باشد.

البته تنها مشکلی که در استفاده از webmeup با آن مواجه خواهید شد لیمیت بودن یا محدودیت زمانی این آن است. در اصل شما به مدت یک ماه می توانید از این ابزار رایگان مدیریت بک لینک استفاده کنید. بعد از گذشت یک ماه عملا نیاز است تا اکانت پولی را خریداری کرده و به استفاده از webmeup ادامه دهید.

همچنین بر خلاف سایر ابزار های مدیریت پیوند webmeup قادر به نشان دادن پیوند های تکراری نیست. به عنوان مثال در صورتی که شما از یک صفحه 3 مورد بک لینک دریافت کرده باشید، هر 3 این پیوند ها یک مورد به حساب می آیند. البته این امر می تواند تا حدودی باعث صرفه جویی در وقت شما بشود.

Webmeup معمولا از نشان دادن لینک های مرده خودداری می کند. هچنین این داده ها را در دیتا بیس خود نیز ذخیره نمی کند. دیتا بیس هر 4 هفته یکبار به روز خواهد شد و زمانی که شما یک پیوند جدید را برای بررسی و تجزیه تحلیل به ان اضافه می کنید کاملا دقیق و منظم بررسی می شود.

Backlinkshitter و مدیریت بک لینک

Backlinkshitter یک ابزار کاملا رایگان در زمینه مدیریت بک لینک است. توصیه من به شما این است که این ابزار را همیشه در دسترس داشته باشید اما چندان به آن اتکا نکنید!نکته منفی در کار با backlinkshitter این است که نتایج و اطلاعات دقیقی را در اختیار شما قرار نمی دهد و به اصطلاح کار را نیمه کاره تحویل می دهد.

شما با استفاده از Backlinkshitter قادر هستید تا 4 نوع فیلتر مختلف را اعمل کنید:

  1. پیدا کردن بک لینک های صفحه
  2. یافتن دامنه مرجع
  3. پیدا کردن بک لینک های دامنه
  4. پیدا کردن دامنه مرجعی که به دامنه بک لینک داده

به اصطلاح ساده تر پیدا کردن مرجمع تمام بک لینک های صفحه و دامنه. این ابزار یک دستیار بسیار خوب برای بررسی بک لینک های سایر رقباست.

Openlinkprofiler و مدیریت پیوند ها

Openlinkprofiler یک ابزار رایگان جستجو و آنالیز بک لینک است که توسط seoprofiler ارائه می شود. لازم به ذکر است که خود من هم برای مدتی طولانی از این بازار استفاده کردم. می توانم بگویم شما با استفاده از این ابزار قادر هستید تا به نتایج درخشانی دست پیدا کنید.

این ابزار با استفاده از سمراش (semrush) و seoprofiler اقدام به تحلیل و ارائه نتایج می کند. (هر دو موردی که ذکر شد از ابزار های مربوط به دیجیتال مارکتینگ هستند).

مدیریت بک لینک

شما با استفاده از seoprofiler امکان استفاده از داده های بیشتری را نسبت به سمراش خواهید داشت. Openlinkprofiler دارای گزینه های متعددی برای فیلتر کردن نتایج است. همین امر باعث می شواد تا نتایجی به مراتب قوی و دقیق تر از سایر رقبا را ارائه دهد.

Semrush

سمراش نیز یکی دیگر از ابزار های رایگان در زمینه مدیریت بک لینک و تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی است. البته نتایج بدست امده از سمراش نسبتا محدود هستند. با این حال Semrush می تواند یک ابزار مفید در این زمینه باشد.

با استفاده از منوی Semrush قادر خواهید بود تا به تجزیه و تحلیل بک لینک های مختلف بپردازید. اغلب این نتایج به صورت نموداری هستند.

Linkminer

Linkminer نسبت سایر ابزار های معرف شده شاید کمی ضعیف تر باشد. بطور کلی linkminer ، Semrush و ahrefs تقریبا کار یکسانی را انجام می دهند و تفاوت چندانی در در نتایج حاصل شده وجود نخواهد داشت.

این ابزار مدیریت بک لینک نسبتا رایگان است! البته با پرداخت هزینه می توانید از آن بدون محدودیت استفاده کنید.

Ahref

Ahref را می توان به عنوان یکی از قوی ترین ابزار های مربوط به مدیریت بک لینک به شمار آورد. قدرت این ابزار در چک کردن و بررسی انواع لینک ها مثال زدنی است و می تواند اطلاعات دقیقی را در اختیار شما قرار دهد.

این ابزار قادر است تا تمام دامنه های ارجاع دهنده لینک را بررسی و معرفی کند. این ابزار هیچ نسخه رایگانی ندارد. اما با پرداخت 7 دلار می توانید برای 7 روز از تمام خدمات آن استفاده کنید. توصیه می کنم حتما این کار را انجام دهید.

Moz pro یک ابزار قوی برای مدیریت لینک

ابزار Moz دارای دو نسخه رایگان و پولی است. البته شما در نسخه رایگان اطلاعات خاصی را بدست نخواهید آورد و توصیه ما به شما در صورت تمایل به استفاده از ابزار های رایگان، مواردی که در گزینه های بالاتر ذکر شد که کاملا رایگان بودند.

شما با استفاده از این ابزار قادر خواهید بود تا خود را با 3 سایت رقیب مقایه کنید. ویژگی دیگر این ابزار بررسی پیوند های متقاطع است. این ویژگی به شما کمک می کند تا بفهمید که وب سایت های رقیب شما در چه مواردی به صورت مشترک توانسته اند بک لینک جذب کنند.

شما با انتخاب این ابزار برای مدیریت خرید بک لینک می توانید از تمام خدمات آن به مدت 30 روز برای مدیریت بک لینک های خود استفاده کنید.

 

منبع: tipzyblog