دریافت بک لینک و لینک سازی از جمله مواردی هستند که زیاد آنها نیز کم است! داشتن بک لینک‌ها قدرتمند باعث افزایش اعتبار سایت شده و ترافیک بیشتری را نیز روانه وب سایت شما خواهد کرد. هدف اصلی نیز از ایجا یک وب سایت همین است، جذب ترافیک و بازدید بیشتر! اما مهمتریم نکات و الگورتیم‌های دریافت بک لینک در سال 2020 کدامند؟ در ادامه با ما همراه باشید.

همراهان همیشگی رامو لینک سلام. امروز قصد داریم تا شما را با ساده‌ترین روش‌های دریافت بک لینک آشنا کنیم. البته لازم به ذکر است که هیچکدام از این روش‌ها مربوط به تولید محتوا نیست! این یعنی یک لقمه آماده و مجموعه‌ای از ساده‌ترن روش‌ها.

ایجاد و دریافت بک لینک

8 کلید طلایی برای دریافت بک لینک مطابق با به روز رسانی‌های 2020

 1. بررسی پیوند‌ها

ساده‌ترین روشی که در ابتدا می‌توانیم به شما معرفی کنیم با یک جستجوی ساده در گوگل آغاز می‌شود. مطلبی را که خودتان ایجاد کرده اید در گوگل جستجو کنید. برای این کار یا مطلب را دقیقا در موتور جستجو سرچ کنید و یا اینکه سوالاتی مرتبط با آن را مطرح کنید.

گوگل نتایج متنوعی را برای شما به نمایش خواهد گذاشت که ممکن است در میان آنها به مطلب خودتان بر بخورید. احتمالا کسی آنرا کپی کرده یا در حال استفاده از آن است. خب خیلی ساده است! اگر مطلب شما کپی شده باشد، باید به مسئول وب سایت پیام داده و از او بخواهید که لینک شما را به اصطلاح منشن کند.

در غیر این صورت اگر مطلبی مربوط به مطلب خود یافتید، با برقراری ارتباط با مالک سایت از او بخواهید در ازای دریافت پیوند متقابل، به مطلب شما بک لینک دهد، یک تجارت برد برد!.

 1. عکس‌های بدون دریافت پیوند

این ایده زمانی کاربرد خواهد داشت که شما یک برند مطرح در زمینه تصاویر خاص و یا طرح‌های مختلف اینفوگرافیکی باشید. کلید طلایی شما استفاده از موتور جستجوی تصاویر گوگل است. در اینجا هم لازم است مثل مرحله قبل عمل کنید، با یک سرچ ساده تصاویر مربوط به خود را پیدا کنید و از فرد منتشر کنند بخواهید که با لینک دادن به شما حق مولف را جدی بگیرد.

بررسی اینکه دیگران حقوق شما را به عنوان یک مولف رعایت می‌کنند یا خیر، یکی از حقوق طبیعی شماست. دریافت بک لینک و لینک دادن به سایر منابع نیز موجب افزایش اعتبار یک برند خواهد شد. همین امر دلیل اصلی اهمیت بک لینک است.

 1. هدایت صفحات 404 با دریافت بک لینک

این مورد یکی از مواردی است که به سادگی قادر به مدیریت و کنترل آن هستید. ابزار‌های مختلفی برای بررسی لینک‌های دریافتی و سایر جزئیات صفحات وب سایت شما وجود دارند که از جمله کاربردی‌ترین آنها Moz Link Explorer است. با استفاده از این ابزار به خوبی قادر هستید تا همه‌ی صفحات خود را از نظر بک لینک، مورد بازرسی قرار دهید و با فیلتر‌های مختلف دسته بندی کنید.

خب حال چه باید کرد؟ فیلتر را بر روی صفحات دارای ارور 400 و 404 تنظیم کنید. به نحوی که فقط این صفحات نمایش داده شوند. به طور معمول این صفحات دارای بک لینک قوی هستند، اما احتمالا لینک‌ها خراب هستند، پس تنها کاری که لازم است انجام دهید تغییر لینک از صفحه خراب به صفحه جدید است. نکته اصلی اینجاست که اغلب افراد این نکته را فراموش می‌کنند. در حالی که این یک بستر بسیار مناسب و قدرتمند برای دریافت بک لینک است.

 1. پیوند‌های از دست رفته را بررسی کنید

بررسی کنید که به تازگی از کدام وب سایت‌ها، دریافت بک لینک شما متوقف شده و یا اینکه کدام بک لینک‌های شما از دست رفته است؟ در مرحله اول، به سادگی و با برقراری ارتباط با مدیر وب سایت خواهید توانست علت را جویا شده و دوباره این لینک‌ها را بدست آورید.

همچنین بررسی این موارد بسیار مهم است:

 • آیا این وب سایت طراحی و قالب خود را تغییر داده است؟
 • آیا آنها برخی صفحات را حذف کرده اند؟
 • آیا شما در رقابت شکست خورده اید و آنها بخاطر یافتن یک منبع بهتر دست از شما کشیده اند؟

اینها عمده‌ترین دلایلی هستند که توسط شما باید شناسایی و ریشه یابی شوند.

 1. تغییر اهداف دریافت بک لینک

مطابق با آخرین بررسی‌های صورت گرفته، تغغیر اهداف دریافت بک لینک می‌تواند یک سایت مناسب در جلب توجه موتور‌های جستجو باشد. این تحقیق توسط سارا هولنبک و تیم او انجام شد و اساس آن تغییر لینک‌های دریافتی از مطالب قدیمی تر به مطالب جدید‌تر بود.

این یک ایده ناب و کاملا جدید است، البته دارای برخی ریزه کاری‌های مهم است که در یک مطلب و به ثورت جداگانه باید به ان پرداخته شود.

 1. گوی رقابت را بدزدید!

بررسی کنید که چه سایت‌هایی از رقیبان شما استفاده می‌کنند؟ علت این انتخاب توسط آنها چیست؟ رقیبان شما چه چیز منحصر به فردی را ارائه می‌دهند تا سئو بهتری داشته باشند؟

با شناسایی این موارد رقابت برای شما خیلی آسان تر خواهد شد. به عنوان مثال با ایجاد تغییر در قیمت‌های خود و به صورت آفر ویژه! این وب سایت‌ها را به سمت خود هدایت کنید و برخی خدمات منحصر به فرد را ارائه دهید. تنها کافی است تا این وب سایت‌ها اسمی از شما بیاروند تا گوگل نظر خود را به سمت شما تغییر دهد.

 1. استفاده از سایت‌هایی با موضاعتی درباره صنعت و جغرافیا

سایت‌های مربوط به صنعت و جغرافیا را پیدا کنید و منابع آنها را مورد بررسی قرار دهید. پس از شناسایی این سایت‌ها، منابعی را که به آنها بک لینک می‌دهند و یا برای دریافت بک لینک از آنها اقدام می‌کنند را نیز بررسی کنید. بطور معمول، اغلب سایت‌های آموزشی و موارد مشابه آن هستند که به این سایت‌ها یک لینک می‌دهند.

با ایجاد برخی تغییرات کوچک، خواهید توانست به منبع با ارزشی برای دریافت بک لینک دست پیدا کنید، کافی است کمی خلاق باشید.

 1. تقویت روابط اجتماعی

برای موفقیت در هر زمینه‌ای لازم است تا به تقویت روابط اجتماعی خود بپردازید. ابن یک مورد مهم در پیشرفت شغلی شما خواهد بود. با داشتن روابط اجتماعی قوی با همکاران خود، به سادگی می‌توانید از گنجینه دانش و تجربه آنها استفاده کنید و در مواقع مختلفی از آنها کمک بگیرید.

در زمینه بک لینک هم پیش پا افتاده ترین مزیت آن تبادل و دریافت بک لینک است.

 

منبع: moz.com