تکنیک Skyscraper  یا آسمان خراش از جمله استراتژی های بسیار کارآمد در زمینه بهبود سئو، افزایش ترافیک و  دریافت بک لینک است. دریافت بک لینک ملزم به رعایت قوانین بسیار زیادی است. زمانی شما قادر خواهید بود بک لینک‌های مختلف و متنوعی را دریافت کنید که اعتبار و کیفیت بالایی را بدست آورده باشید. بدست آوردن این میزان اتوریتی قطعا مستلزم رعایت کامل موارد مربوط به سئو و محتوا است. در این مطلب قصد داریم تا با استفاده از تکنیک آسمان خراش یا Skyscraper به شما در زمینه جزب بک لینک و بهبود سئو کمک کنیم. در ادامه با همراه باشید.

بطور کلی فضای وب بر پایه محتوا بنا شده و شما برای دست یافتن به محتوا های مختلف از این بستر استفاده می‌کنید. تعداد محتوا های قرار گرفته در فضای وب بی شماراست. همین نکته باعث شده تا رقابت برای بدست آوردن ترافیک و مخاطب بیشتر به یک چالش اساسی برای دارندگان وب سایت ها تبدیل شود.

از همین رو لازم است تا خود را برای شرکت در یک رقابت بزرگ آماده کنید.

نحوه بکارگیری تکنیک Skyscraper یا آسمان خراش

یکی از جمله مواردی که اغلب وب مستر ها برای پیشی گرفتن از سایر رقبا از آن استفاده می‌کنند تکنیک Skyscraper است. استفاده از تکنیک اسکای اسکراپر یک راه حل تضمین شده است. به وسیله آن بخوبی خواهید توانست میزان ترافیک و بک لینک های دریافتی خود را تا حد قابل توجهی افزایش دهید.

با استفاده از Skyscraper نه تنها کیفیت سئو و رتبه بندی شما توسط گوگل افزایش خواهد یافت، بلکه میزان بک لینک های شما هم به صورت چشمگیری افزایش پیدا می‌کند. این یعنی با یک تیر چند هدف را زدن!

در صورتی که مایل هستید چگونگی روند اجرای این تکنیک را یاد بگیر بگیرد به شما توصیه می‌کنم ما را تا انتهای مطلب همراهی کنید.

تکنیک Skyscraper یا آسمان خراش چیست؟

تکنیک Skyscraper یک روش بازاریابی محتوا است. مبنای این روش بر اساس یافتن یک محتوا مشابه با محتوایی است که بالاترین میزان بک لینک را به خود اختصاص داده است. کاری که شما باید انجام دهید دادن پر و بال به این محتوا و افزایش ارزش آن نسبت به مطلب اصلی است. با انجام این کار در اصل شما توانسته اید مزد زحمات دیگران را با کمترین زحمت دریافت کنید.

با انجام این کار شما نه تنها مخاطبان بیشتری را به خود جذب می‌کنید؛ بلکه کیفیت محتوای شما دیگر وبمستر ها را مجاب می‌کند که بجای سایر مطالب و منابع، از وب سایت شما برای ایجاد بک لینک استفاده کنند. با این کار  اعتبار وب سایت خودشان حفظ خواهد شد. علاوه بر آن شما اتوریتی بالاتری را به خود اختصاص خواهید داد.

پیاده سازی این این تکنیک در 3 مرحله انجام خواهد شد:

مرحله اول: یافتن محتوا با بالاترین میزان بک لینک (دامنه های زیادی به آن ارجاع داده شده باشد).

مرحله دوم: محتوای موجود را با استفاده از تصاویر جدید، پادکست و سایر عوامل مشابه بال و پر دهید.

مرحله سوم: برقراری ارتباط الکترونیکی از طریق ایمیل برای ایمن سازی محتوا.

Skyscraper

نکته لازم به ذکر اینجاست که استفاده از تکنیک آسمان خراش یا Skyscraper یک دزدی ادبی یا کپی برداری نیست!

در اصل شما با این کار یک مطلب را از تمام جهات پوشش داده اید و یک محتوای کامل و با ارزش را برای مخاطبان خود منتشر کرده اید.

مزایای استفاده از Skyscraper یا تکنیک آسمان خراش

با استفاده از تکنیک آسمان خراش یا Skyscraper شما به یک سری داده ارزشمند و محتوای تضمین شده از جهت مواجه شدن با اقبال مخاطبان دست خواهید یافت. با این کار شما هم در وقت خود صرفه جویی خواهید کرد و هم در هزینه‌ها. همین امر باعث می‌شود تا زمان بیشتری را برای پرداختن دقیق تر به محتوا و ایجاد محتوای مفید تر داشته باشید.

به یاد داشته باشید که یکی از اجزاء مهم تکنیک آسمان خراش یا Skyscraper استفاده از منابع خارجی است. زمانی که شما علاوه بر منابع داخلی از منابع خارجی هم استفاده می‌کنید باعث ایجاد حس اعتماد در مخاطب خواهد شد. همچنین مخاطب با دست یافتن به محتوای ارزشمند شما از تجربه خود لذت خواهد برد. با این روش او از یک مشتری بالقوه به یک مشتری دائمی تبدیل خواهد شد. همین امر باعث افزایش اعتبار صفحه و همچنین اعتبار دامنه شما خواهد شد که به ترتیب Domain Authority و page Authority نام دارند. افزایش اعتبار شما مساوی است با افزایش میزان دریافت بک لینک.

نحوه ایجاد محتوا با استفاده از تکنیک آسمان خراش

مرحله اول: یافتن محتوا با بیشترین لینک دریافتی برای ایجاد Skyscraper یا آسمان خراش

هدف اصلی ما در بکار گیری تکنیک آسمان خراش دریافت بیشترین تعداد بک لینک است. از این رو مهمترین مطالب برای ما، مطالب مرتبطی هستند که بیشترین تعداد بک لینک را دریافت کرده باشند.

برای پیدا کردن محتوای مرتبط نیاز است تا همیشه به روز باشید و مرتبا رقبای خود را تحت نظر داشته باشید. بررسی کنید که این افراد چه مطالبی را منتشر می‌کنند.

اما چگونه می‌توان تعداد بک لینک های موجود در یک محتوا را شناسایی کرد؟ برای این کار ابزار مختلفی ایجاد شده که به سادگی قادر خواهید بود تا از آنها استفاده کنید.

ابزاری که در این زمینه به شما پیشنهاد می‌کنیم Research Grid است. در صورتی که شما کلمه کلیدی یا مطلب مورد نظر خود را در آن سرچ کنید، بلافاصله 10 URL برتر در این باره برای شما به نمایش در‌خواهد آمد. روش دیگر برای استفاده از این ابزار استفاده از قابلیت بک لینک است.

کاربرد دیگر این ابزار زمانی بکار شما می‌ آید که به عنوان مثال وب سایت شما درباره صنعت املاک باشد. زمانی که دقیقا از موضوعی که باید به آن بپردازید اطلاع نداشته باشید. با استفاده از قابلیت بک لینک و اعمال فیلتر‌های مختلف می‌توانید اطلاعات جامعی را در این زمینه بدست آورید.

مرحله دوم: بال و پر دادن به محتوا

در این مرحله همه چیز به میزان خلاقیت شما بستگی خواهد داشت. این نکته را فراموش نکنید: گوگل در صورتی که مطلب شما را کپی تشخیص دهد مجازات سختی را بر شما اعمال خواهد کرد. پس کپی برداری نکنید. سعی کنید تا از زوایای مختلف به این موضوع بپردازید. با افزودن پادکست های مختلف و موارد اینچنینی وجه تمایزی را بین خود و سایر رقبا ایجاد کنید.

گام سوم: تماس با ما!

در این مرحله قلاب شما ماهی را صید کرده و فقط باید صید خود را به موقع از آب بگیرید. در اینجا لازم است تا با منابع تاثیر گذار و ناشران مطرح در صنعت خود ارتباط برقرار کنید. سعی کنید بک لینک های با اتوریتی بالا از آنها دریافت کنید. نکته کلیدی در این قسمت از تکنیک آسمان خراش یا Skyscraper گرفتن بک لینک از مطلب اصلی است . مطلبی که از آن برای تولید محتوا استفاده کرده اید.

 

منبع: seoclarity