سئو یکی از مهمترین موارد در رابطه با جذب بیشترین ترافیک و بهبود رتبه سایت شما است. اما تنها موردی نیست که باید به آن تمام تمرکز خودراروی آن قرار دهید! شاید یک سئو خوب بتواند تا حدی مخاطب را به وب سایت شما بکشاند. اما موارد دیگری هم وجود دارند که وجود آنها در کنار سئو ضروری است. اصلی ترین آنها محتوا است. در قسمت قبلی شما را با اساس کار آشنا کردیم در اینن قسمت قصد داریم تا شما با نکات مهمتری آشنا کنیم. اگر می‌خواهید بهترین سئو را در کنار محتوایی جذاب به مخاطبان خود ارائه دهید در ادامه با ما همراه باشد.

همانطور که در قسمت قبل هم به آن اشاره شد. برای داشتن یک محتوای خوب ابتدا باید مخاطبان خود را به خوبی بشناسید. شناخت مخاطبان و سلایق آنها از روشهای مختلفی امکان پذیر است و ابزار های مختلفی نیز در این راستا برای یاری رساندن به شما وجود دارند که پرداختن مجدد به آنها تکرار مکررات است و در قسمت قبل به آنها اشاره شد.

حالا وقت آن رسیده تا به ادامه موضوع بپردازیم.

پوشش دهی کامل موضوع برای اتوریتی و بهبود سئو

انتخاب مناسب ترین هدف در سئو و محتوا

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید سطح بالای هوش مصنوعی موتور جستجوی گوگل است. این بدان معناست ربات ها علاوه بر تطبیق لغات قادر به تشخیص هدف جستجوگر نیز هستند. یعنی آنها می فهمند که شما به دنبال چه چیزی هستید! پس بهترین نتیجه را به نمایش می‌گذارند.

بطور کلی مخاطبان در 4 زمینه جستجو می‌کنند: دریافت اطلاعات، خرید و فروش، اطلاعات محلی و جستجوی مکان. گوگل با شناسایی سایت شما و اهداف کاربر بهترین نتیجه را رائه خواهد داد. همین امر باعث می‌شود تا اهمیت سئو دوچندان شود. گوگل با شناسایی سئو و محتوای شما، بر اساس نیاز مخاطب مطالب را ایندکس خواهد کرد.

به عنوان مثال اگر موضوع مورد نظر مخاطب اطلاعات اساسی درباره یک منطقه باشد و شما از کلمات کلیدی مربوط به آن اما در یک سایت معاملات ملکی استفاده کرده باشید. در این صورت عملا از لیست خارج خواهید شد. پس بدانید که قرار است روی چه مبحثی هدف گذاری کنید.

شاخه های مختلف و زیر عنوان های موضوع

زیر عنوان ها باعث افزایش اتوریتی سایت و صفحه شما خواهند شد. وجود زیر عنوان ها و ارتباط موضوعی آنها با مطلب اصلی این اطمینان را به گوگل می‌دهد که شما مطلب را از همه لحاظ پوشش داده اید. پوشش کامل موضوع یکی از مهمترین فاکتور ها برای بدست آوردن دامین اتوریتی و پیج اتوریتی در سئو است که با استفاده از زیر عنوان های مناسب به آن دست خواهید یافت.

نوع محتوا

نوع محتوا و استفاده از ترفند های مناسب برای جذب کاربربسیار مهم است. سعی کنید از روش های خلاقانه برای تولید محتوا استفاده کنید. به عنوان مثال استفاده از پادکست های مختلف و محتوای تصویری یکی از روش های خوب در این زمینه است.

تمرکز روی کلمات کلیدی مرتبط و مترادف با کلمه کلیدی اصلی

اینکه شما تمام متن خود را از یک کلمه کلیدی پرکنید نه تنها به نفع شما نیست! بلکه ضر رسان هم هست. بجای این روش منسوخ شده بهتر است از کلمات هم معنی با کلمه کلیدی اصلی استفاده کنید. بهینه سازی سئو یک دانش تخصصی است! پس خوب یاد بگیرید و بکار ببندید.

به عنوان مثال شما قصد دارید تا مطلبی را درباره حلقه نامزدی تولید کنید. خب چه کلماتی با این موضوع مرتبط هستند؟ خیلی ساده است! مواردی مانند انگشتر الماس، عیار طلا، نقره و … با انجام این کار و استفاده درست از این کلمات، گوگل از جامع و مرتبط بودن موضوع شما با نیاز مخاطب اطمینان حاصل می کند.

شناسایی مواردی که باعث می‌شوند تا شما بک لینک های مختلفی را جذب کنید

دریافت بک لینک از مهمترین فاکتور های بهینه سازی سئو است. پس مطلب خود را جوری طراحی کنید که برای دیگران جذاب باشد و مجاب به دادن بک لینک به شما بشوند. بکار بردن مواردی همچون اینفوگرافیک های جذاب و متنوع می‌تواند یک گزینه خوب باشد.

بک لینک

شیوه نگارش محتوا

اهمیت شیوه نگارش اگر بیشتر از خود محتوا نباشد کمتر هم نیست! شیوه نگارش باید به نحوی باشد که مخاطب از اقتدار شما بر موضوع مورد بحث اطمینان حاصل کند. البته لازم به ذکر است نگارش کاملا تخصصی باعث فرار مخاطبان خواهد شد.

ترفند

ترفند های مختلفی برای دست یابی سریعتر شما به اهدافتان وجود دارد و در صورت همراهی با ما، آنها را به شما خواهیم آموخت. یکی از ابزار های مناسب برای یافتن بهترین موضوعات استفاده از قابلیت Content Fusion است که توسط وب سایت seoclarity ارائه می شود. این ابزار با استفاده از الگوریتم های پیچیده 20 کلمه کلیدی محبوب و مرتبط با موضوع مورد نظرتان را برای شما به نمایش می گذارد.

بهینه سازی سئو

توضیحات متا

توضیحات متا در سئو مانند یک بیلبورد تبلیغاتی کوچک است که باید مفید و جذاب ترین اطلاعات را در اختیار مخاطب قرار دهد. در کنار آن اهمیت برچسب ها نیاز بسیار قابل توجه است. با توجه به گستردگی این مطلب لازم تا جزئیات در یک مطلب جداگانه ارائه شود که طی هفته های آینده آنرا در اختیار شما قرار خواهم داد.

نکات مهم درباره سئو

  • از دادن اطلاعات اضافی و نامربوط خود داردی کنید
  • به قالب بندی مطالب توجه کنید
  • استفاده از خلاصه مطلب بسیار جذاب است
  • استفاده از هدینگ های متنوع و با ساختار درست سبب جذب مخاطب خواهد شد
  • از کلمه کلیدی اصلی در عنوان، URL و متن اصلی استفاده کنید
  • پر کردن متن جایگزین برای تصاویر را فراموش نکنید
  • متن جایگزین باید یک توضیح کوتاه از محتوا یا خود عکس باشد که استفاده از خود کلمه کلیدی یا مترادف آن گزینه خوبی است

تجزیه و تحلیل و شناسایی معیار های اصلی

معیار شما برای پیشرفت کدام است؟ آیا میزان مانایی کاربر در صفحه است یا بالارفتن میزان مخاطبان؟ در هر دوره معیار باید متفاوت باشد. به عنوان مثال اگر مخاطبان زیادی دارید باید زمان مانایی در صفحه را افزایش دهید و به همین صورت. خب با این تفاسیر چه میزان پیشرفت داشته اید؟

در آخر توصیه ما به شما یادگیری استفاده از گوگل ترندز به عنوان کلیدی ترین ابزار است. این ابزار رایگان برگ برنده شما برای بهینه سازی سئو و ارائه بهترین و مناسب ترین محتوای مربوط به سلیقه مخاطبان شما است.

 

منبع: seoclarity