داشتن یک سئو خوب و همچنین محتوایی که بتواند مخاطبان را به خود جذب کند. اما چگونه محتوایی تولید کنیم که هم سئو خوبی داشته باشد و هم مخاطبان را جذاب کند؟ این کلید طلایی شما برای کسب درآمد از یک وب سایت و دستیابی به تمام اهدافتان است. اما این کار چگونه ممکن است؟ رقابت برای دریافت مخاطب بیشتر هر روز در فضای مجازی سخت تر از روز گذشته است. ما در این مطلب قصد داریم تا شما را با بهترین ترفند‌ها برای جذب مخاطبان آشنا کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

با یک نگاه کاملا کلی به تعداد متحوا هایی که هر روز در شبکه های اجتماعی مختلف و فضای وب منتشر می‌شوند خواهید فهمید که قرار است تا وارد چه بازار بزرگی شوید. در این میان هر فرد به دنبال دزدیدن گوی سبقت از سایر رقبا است. همچنین گوگل هم برای ایجاد بهرتین تجربه کاربری در استفاده از موتور جستجو چیزی کم نگذاشته. در نتیجه باید تمام تلاش خود را بکار ببرید تا بتوانید سهمی در این بین داشته باشید.

بهینه سازی سئو و محتوای مفید

اما نکته دیگری که باید به آن توجه داشت نوع سوالات است! بر اساس نتایج، سوالات نسبت به گذشته بطور فزاینده ای پیچیده تر شده اند. از این رو تنها راه جذب این مخاطبان محتوای کاملا بهینه شده است. اما این پیچیدگی تنها شامل مغز انسان و سوالات آن نیست!

موتور های جستجو در گذشته فقط عبارت صحیح را مطابقت می‌دادند. اما اگر کمی در زمینه این ابزار مطالعه داشته باشید می فهمید که امروزه تنها مطابقت کافی نیست! موتور های جستجو سعی در درک معانی دارند تا بتوانند بهترین نتایج را ارائه دهند.

بگذارید ابتدا با یک مثال شما را با مفهوم محتوای خوب آشنا کنیم.

شما یک مقاله کاملا علمی و صحیح را درباره CPU موبایل ایجاد می کنید. این مقاله از لحاظ علمی کاملا صحیح و کاربردی است. اما نگارش شما کاملا علمی و تخصصی است! از این رو مخاطب را فراری خواهید داد. در مقابل رقیب شما مطلبی را در همین زمینه و بدون پشتوانه علمی منتشر می کند. مطلبی که برای مخاطب قابل درک و سلیس است.

با وجود اینکه شما زحمت بیشتری کشیده اید و مطلب شما از لحاظ محتوای کاملا سر است؛ شما بازنده این رقابت خواهید بود!

در حقیقت هدف شما باید ارائه تجربه خوب کاربری باشد. این یعنی بهینه سازی تجربه جستجو.

با رعایت نکاتی که در ادامه به شما خواهیم آموزش می دهیم می توانید بهترین تجربه را برای کاربران خود ایجاد کنید. همچنین سئو خود را نیز سر و سامان بدهید.

نوشتن سئو

نوشتن سئو شاخه‌ای از تولید محتوا و نوشتن متن است. بر این اساس که هدف در این جا نوشتن چیزی است که مخاطب به دنبال آن است. چیز هایی مانند کلمات کلیدی و یا عباراتی که فرد ممکن است جستجو کند.

اما این همه ماجرا نیست! نوشتن سئو تنها به معنی وارد کردن بخشی از کلمات کلیدی درون متن نیست! در اصل نوشتن سئو باید قبل از نوشتن محتوا آغاز شود. نویسنده باید بررسی کند که چه گروه از مخاطبان و به چه دلیل به دنبال این اطلاعات هستند.

سئو و تولید محتوا

در این زمینه ها تحقیق کنید

کلمات کلیدی هدف و تاپیک ها در تولید محتوا و سئو

برای داشتن یک محتوای ارزشمند و سئو خوب قبل از هر کاری باید تحقیقات لازم را به عمل آورید. کلمات کلیدی مربوط به مضوعات مد نظر خود را بیابید و میزان جستجو در هر زمینه را بررسی کنید. لازم به ذکر است که ابزار های محتلفی نیز در این زمینه برای شما وجود دارند که گوگل ترندز یکی از آنان است.

همچنین لازم است تا به گستردگی و شاخه های مختلف مربوط به مطلب مورد نظر هم بپردازید. این امر سبب افزایش اعتبار و اتوریتی می شود.

شناخت مخاطبان

مخاطبان خود را بشناسید و علایق آنها را شناسایی کنید. شما باید به مخاطبان خود نشان دهید که می دانید آنها به دنبال چه چیزی هستند. در غیر این صورت آنها را از دست خواهید داد.

بررسی محتوا هایی که بالاترین رنکینگ را در موتور های جستجو دارند

ااز این روش به عنوان آسمان خراش یا تکنیک اسکای اسکراپر یاد می شود. در مطالب قبلی توضیح جامعی را درباره این تکنیک و روش های بکار گیری آن داده ایم. بطور مختصر در این استراتژی شما بدون هیچ زحمتی مزد زحمات دیگران را به خود اختصاص می دهید.

لازم به ذکر است که این روش به هیچ وجه کپی برداری و یا سرقت ادبی محتوای دیگران نیست! بلکه شما مطلبی را که خوب به آن پرداخته نشده را از تمام جوانب مورد بررسی قرار می دهید. با این کار محتوایی ارزشمند تر از محتوای مادر تولید می کنید.

با این کار شما تمام جوانب را مرود بررسی قرار خواهید داد و نه تنها بک لینک بیشتری را نسبت به گذشته جذب خواهید کرد! بلکه شما هم در گروه وب سایت های مرجع قرار خواهید گرفت.

ایجاد اعتبار

چگونه به مطالب  یک وب سایت و یا کتاب اعتماد می‌کنید؟ خیلی ساده است با ذکر منابع م نقل قول های معتبر.

لازم تا برای ایجاد اطمینان در مخاطبان خود از نقل قول های افراد معتبر و ارجاع دادن به منابع قوی استفاده کنید. در این صورت هم مخاطبان از اعتبار و اتوریتی مطالب شما اطمینان خاطر کسب می کنند و هم موتور های جسجو ارزش بیشتری را برای شما قائل می شوند.

داشته های خود را بشناسید

این یک ترفند بسیار زیرکانه برای جلب اعتماد مخاطبان و افزایش اتوریتی وب سایت شماست. همچنین با این کار باعث جذب ترافیک بیشتر و بهبود سئو و رتبه خود در موتور های جستجو گر نیز خواهید شد. برای این کار در محتوا های جدید خود به محتوای قبلی لینک دهید و مطالب مرتبط را بهم پیوند دهید.

همچنین لیستی از محتوا و کلمات کلیدی که تا کنون از انها استفاده کرده اید تهیه کنید. بعد از این کار به سراغ کلماتی بروید تا تا امروز به انها نپرداخته اید. با این کار شما مجموعه ای کامل از هر آنچه که باید انجام دهید بدست خواهید اورد و قبل از هرکسی موضوعات چذاب را خواهید دزدید.

در این قسمت به بررسی موارد لازم برای جستجوی محتوا پرداخیتم. در قسمت بعدی شما را با نحوه پوشش دهی تاپیک ها و روش های بهینه سازی سئو آشنا خواهیم کرد. ادامه این مطلب را از دست ندهید.

 

منبع: seoclarity