رساندن یک محتوا به رتبه یک گوگل تقریبا کار بسیار سختی است. اما در صورتی که محتوا و یا مطلب شما در این رتبه قرار بگیرد شما یک بازدید تظمین شده خواهید داشت. دلیل هم کاملا واضح است! افراد معمولا روی اولین گزینه ای که در نتایج جستجو گوگل ظاهر شود کلیک می کنند. در ادامه به شما خواهیم آموخت که چگونه به رتبه یک گوگل تبدیل شوید. با رامولینک همراه باشید.

امروز قصد داریم تا یکی از استراتژی های محصر به فرد در زمینه سئو را به شما بیاموزیم. البته فرق این موضوع با سایر موارد این است که این آموزش به صورت عملی و کاربردی است. یعنی در این آموزش از یک مثال واقعی برای نشان دادن این استراتژی استفاده خواهیم کرد.

نوشتن پست مهمان یا مهمان نویسی یک ترفند تضمین شده!

نوشتن پست مهمان به سادگی شما را در معرض دید قرار خواهد داد. اصلی ترین استراتژی برای بدست آوردن ترافیک بیشتر و بهینه سازی سئو افزایش بازدید است. خب شما با ایجاد پست مهمان به سادگی مخاطب را به سمت وب سایت خود می کشید. با این کار عملا هم اعتبار و اتوریتی خود را افزایش داده اید و هم اینکه توانسته اید بازدید های زیادی را به وب سایت خود جذب کنید.

لازم به ذکر است که قبلا به مقوله ایجاد پست مهمان و روش های نوشتن آن پرداخته ایم. پس اگر قصد مطالعه بیشتر در این زمینه را دارید می توانید از این مطلب استفاده کنید.

تجربه نشان داده که استفاده از یک پست مهمان خوب می تواند حداقل تا 175 درصد میزان بازدید شما را افزایش دهد. خب برای تبدیل شدن به رتبه یک گوگل چه چیزی بهتر از افزایش بازدید دامنه و بالارفتن اتوریتی؟

یکی از بهترین مزایای ایجاد پست مهمان ایجاد بک لینک های با کیفیت است. موتور های جستجو ارزش بالایی را برای بک لینک های با کیفیت قائل هستند.

چگونه از پست مهمان برای تبدیل شدن به رتبه یک گوگل استفاده کنیم؟

در این بررسی قصد داریم تا تحقیقات خود را بر روی وب سایت HerePup انجام دهیم. این وب سایت مربوط به حیوانات خانگی است و توسط Perrin Carrell مدیریت می شود. اما مطالب او چگونه به رتبه یک گوگل تبدیل شدند؟

چرا پرین این وب سایت را راه اندازی کرد؟

پرین چند ماه پیش یک توله سگ را به سرپرستی پذیرفت. خب او تجربه قبلی نگهداری از یک سگ را نداشت. به همین خاطر برای مراقبت از او به یک راهنما نیاز داشت. اولین مطلبی که درباره آن به جستجو پرداخت بهترین غذا برای سگ مورد نظر خود بود.

اما متاسفانه به هیچ نتیجه با ارزشی دست پیدا نکرد! این یعنی پیدا کردن یک فرصت بالقوه برای ایجاد یک وبلاگ! او دریافت که هیچ وب سایت مناسبی در این زمینه وجود ندارد. پس او می تواند از این فرصت نهایت نتیجه را ببرد.

پرین پس مدتها تولید محتوا بلاخره توانست سایت خود را راه اندازی کند. این یک اتفاق خوب برای پرین بود.

خبر های بد در راه است!

فضای وب درباره سگ تحت کنترل چند وب سایت انگشت شمار و با میزان اتوریتی بالا است. خب این یعنی پرین از همین حالا باید خود را برای مقابله با ابر قدرت هایی نظیر PetMD آماده کند.

در اینجا لازم است تا پرین یک از این دو گزینه را برای انتخاب روش رقابت بدست بگیرد:

انتخاب اول: به روشی که هعمولا همه انتخاب می کنند عمل کند. این یعنی یک رویکرد خاص را در نظر بگیرد و در یک راستای مشخص حرکت کند. سپس دست به دعا بردارد که شاید محتوای او را کسی ببیند و مورد توجه واقع شود.

انتخاب دوم: تولید محتوای منحصر به فرد.

خوشبختانه او از گزینه دوم استفاده کرد. او سعی کرد تا محتوا هایی اختصاصی و به درد بخور را به صورت پست مهمان در دیگر وبسایت ها منتشر کند. نتیجه این شد که بعد از گذشت 6 هفته میزان بازدید وب سایت او یک رشد 936 درصدی داشت. تنها کاری که او کرد ایجاد چندمطلب منحصر به فرد در وبسایت های محبوب حیوانات خانگی بود.

همچنین با استفاده از بک لینک های ایجاد شده توانست 1000 بازدید کننده جدید را نیز به سمت وب سایت خود بکشد.

رسیدن به رتبه اول گوگل

گام اول: ساخت و انتشار اینفوگرافیک

مهمترین نکته ای که در اینجا باید به آن توجه داشته باشید این است که طراحی در الویت دوم شما قرار دارد! در واقع 90 درصد ماجرا موضوعی است که قرار است به آن بپردازید.

موضوعی که پرین از آن برای تبدیل شدن به رتبه یک گوگل استفاده کرد تولید محتوا به صورت اینفوگرافیک درباره “22 روشی که سگ ها به سلامت انسان کمک می کنند” بود. او به تحقیق در این زمینه پرداخت و توانست نتایج بسیار خوبی را در سایت WebMD بدست آورد.

5 گام اساسی برای رساندن محتوا به رتبه یک گوگل

گام دوم: پیدا کردن بازار هدف

شما یک محصول خوب در دسترس دارید، اما برای اینکه بتوانید سود خوبی از آن بدست آورید لازم است آنرا در یک مکان مناسب عرضه کنید. جستجو درباره عبارت ها و کلمات کلیدی که موضوع اینفوگرافیک شما را توصیف می کنند می تواند یک استراتژی خوب باشد. همچنین استفاده از Google Suggest ایده های جذاب تری را در اختیار شما قرار خواهد داد.

گام سوم: بررسی کنید که آیا دوست دارند مطلب شما را ببیند یا خیر؟

این یک استراتژی تبلیغاتی قدرتمند است. فکر کنید ایمیلی به شما ارسال شده و بلافاصله بعد از باز کردن ان با تبلیغ یک محصول مواجه شده اید. اغلب افراد در این موارد سریعا ایمل را حذف می کنند. اما پیرین یک استراتژی جدید بکار برد. او ایمیل هایی را به افراد ارسال کرد و پرسید که آیا مایل هستند محتوای او را ببینند یا خیر؟

گام چهارم: دیگران را به انتشار مطلب خود ترغیب کنید

کاری کنید که افراد خود را مجاب به انتشار محتوای شما بکنند. به عنوان مثال توضیحات مناسبی را در اینفوگرافیک خود قرار دهید تا دیگر نیازی به توضیحات اضافه نیاشد. طراحی زیبا در این زمینه تاثیر گذار خواهد بود.

گام پنجم: قرار دادن لینک در مقدمه

یک بک لینک قدرتمند در مقدمه مطلب خود قرار دهید. وجود بک لینک در ابتدای مطلب بسیار حائز اهمیت است. یک مقدمه منحصر به فرد علاوه بر معرفی مناسب محتوای شما، باعث می شود تا لینک های قدرتمند تری را نیز بدست آورید.

در انتها می توانید مطمئن با شید که با طی کردن موارد بالا به سادگی رتبه یک گوگل را بدست خواهید آورد.

 

منبع: backlinko