خرید بک لینک از جمله مهمترین مواردی است که اغلب افراد برای بدست اوردن هرچه سریع تر اتوریتی و بهبود رتبه گوگل خود از ان استفاده می کنند. البته لازم به ذکر است که نظرات مختلفی در این زمینه وجود دارد که برخی آنرا رد و برخی دیگر خرید بک لینک را تائید می کنند. در مطلب قبلی توضیح کاملی را درباره مزایا و معایب خرید بک لینک ارائه دادیم. در این قسمت قصد داریم تا شما را با روش های بررسی کیفیت بک لینک های دریافتی و نحوه انتخاب شرکت ارائه دهنده خدمات آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

خرید بک لینک و بهبود سئو

هزینه خرید بک لینک چقدر است؟

اولین نکته‌ای که باید به آن توجه داشت شناسایی فروشندگان بک لینک است. معمولا این وب مستر ها و مدیران سایت ها هستند که در صورت نیاز باید به آنها مراجعه کرد. اما این افراد معمولا کار را به کارگزاران می سپارند. اما آنها دقیقا چه چیزی را می فروشند؟

این موارد در سایت های مختلف متفاوتند اما در اینجا شرحی از موارد کلی خواهیم داشت. اغلب کارگزاران از Private Backlink Network یا PBN ها استفاده می کنند. این افراد در گذشته وب سایت هایی را با مضمون های مختلف راه اندازی کرده اند. پس گذشت مدتی و بعد از بدست آوردن اتوریتی مناسب؛ فرد از این وب سایت ها برای ایجاد بک لینک های معتبر استفاده خواهد کرد.

از جمله سایر روش ها می توان به:

 • ارسال مخاطب
 • ایجاد بک لینک در خود محتوا
 • ایجاد پست در انجمن های مختلف
 • مصاحبه و موارد شبیه آن
 • و ایجاد بک لینک های واقعی اشاره کرد

تصور اینکه قیمت دقیق و مصوبی برای خرید بک لینک وجود داشته باشد اشتباه است. قیمت خرید بک لینک بسته به کیفیت آن و اعتبار شرکت ارائه دهنده قطعا متفاوت خواهد بود.

مهم ترین فاکتور هایی که در خرید بک لینک باید مد نظر داشت

فاکتور هایی که قیمت یک بک لینک قوی را تعیین می کنند، دقیقا همان مواردی هستند که کیفیت کار را تظمین می کنند.

محتوا

سایت های با محتوای جذاب قطعا هزینه بیشتری را برای ایجاد بک لینک از شما دریافت خواهند کرد. زمانی که یک محتوای جذاب برای شما بک لینک ایجاد کند؛ علاوه بر بالا رفتن اتوریتی، بازدید و ترافیک بسیار خوبی را نیز نصیب شما خواهد کرد.

کنترل خلاقانه

حفظ صداقت و تمامیت برند و یا وب سایت یک اصل مهم است. اما داشتن حساسیت بیش از حد زمان بر بوده و هزینه گزافی را به دنبال خواهد داشت. از این رو باید بررسی کرد که چه سایت هایی بیشترین امکانات و کمترین هزینه را برای شما در پی خواهند داشت.

نام تجاری

در صورت داشتن یک برند معتبر قطعا هزینه های خرید بک لینک برای شما کاهش خواهد یافت. به عنوان مثال تبادل پیوند می تواند یک ابزار مناسب در راستای سود رسانی به هر دو طرف معامله باشد. زمانی که شما یک برند معتبر داشته باشید دیگران هم مایل به ایجاد پیوند با شما خواهند بود.

کیفیت بک لینک

عوامل مختلفی در کیفیت بک لینک دخیل هستند. اما در صورت خرید بک لینک از وب سایت های قدیمی و معتبر قطعا هزینه بیشتری را پرداخت خواهید کرد. اما در عوض کیفیت بیشتری نصیب شما خواهد شد.

استفاده از صنایع

سایت های فروشگاهی افراد زیادی را و با نیت خرید به خود جذب می کنند. همین سایت ها بهترین منبع برای خرید بک لینک هستند. آنها به سادگی می توانند مخاطب را راهی وب سایت شما بکنند. به عنوان مثال  با استفاده از ترفند کسب اطلاع بیشتر درباره یک محصول.

بررسی کیفیت بک لینک های خریداری شده

لازم است تا قبل از خرید بک لینک انتظارات خود را بشناسید و به سبت هزینه انتظار نتیجه معقول داشته باشید.

چه چیزی موچب افزایش کیفیت بک لینک می شود؟

کیفیت بک لینک کاملا در ارتباط بین بک لینک و مطلب پیوند داده شده قرار دارد. اما بصورت کلی دریافت بک لینک از منابع ارزشمند و با اتوریتی بالا یک اصل عمومی برای ایجاد کیفیت در بک لینک است.

خرید بک لینک

ابزار پیشنهادی ما در این زمینه BACKLINK QUALITY ASSESSMENT است. با استفاده از این ابزار کیفیت بک لینک های دریافتی خود را بسنجید و ببیند کدام موارد دارای کیفیت بیشتری نسبت به سایر موارد هستند.

نحوه استفاده از BACKLINK QUALITY ASSESSMENT

 • برای بررسی کیفیت بک لینک های مورد نظر ابتدا آنها را اجرا کنید. سپس این موارد را در صفحه ahrefs-input وارد کنید.
 • در اینجا لازم است تا برای دقت بیشتر از وب سایت MOZ هم استفاده کنید. داده های دریافتی را در صفحه moz-majestic-input وارد کنید. همچنین در صورت تمایل می توانید از ابزار رایگان bulkdacheck هم استفاده کنید.
 • اکنون نتایج را به صورت دستی درجه بندی کنید.
 • حال زمان بررسی است. ببینید کدام موارد دارای کیفیت بیشتری هستند و دلیل آن چیست؟

حداقل معیار های مد نظرتان را بررسی کنید

مشخص کنید که در ازای خرید بک لینک انتظار داشته اید تا چه تغییراتی در وب سایت شما ایجاد شود. بطور معمول ارائه دهندگان خدمات بک لینک فقط نتایج مثبت را به شما نشان می دهند. اما زمانی که معیار های مشخصی داشته باشید به سادگی می توانید آنها را بررسی کنید. در اصل با وجود این معیار ها تکلیفتان با خودتان روشن است. پیشنهاد شخصی من بررسی Domain Rating و Domain Authority است.

مواردی که باید مورد بررسی قرار بگیرند

 1. DNS بدون در نظر گرفتن سایقه قبلی
 2. دامنه هایی که دارای کلمات نا مناسب هستند
 3. مواردی که ایندکس نشده اند
 4. آیا پس از سرچ در گوگل یا تایپ URL سایتی برای نمایش وجود دارد یا خیر؟
 5. TLD انگلیسی و زبان
 6. عدم وجود خط فاصله در دامین

همچنین برای بررسی دقیق تر می توانید از این فاکتور ها استفاده کنید

معیار های کمی

 • DR بالاتر از 30
 • DA بالاتر از 30
 • RDs بیشتر از 50
 • ترافیک ارگانیک بیشتر از 500 در ماه

سوالات مهمی که باید از کارگزار خود بپرسید

 • قبل از خرید بک لینک می توانم پیوند ها را ببینم؟ از کدام سایت ها قرار است پیوند بگیرم؟
 • رابطه شما با این وب سایت ها چیست؟
 • آیا ضمانتی در قبال پیوند های NOFOLLOW وجود دارد؟
 • آیا نمونه کار قابل ارائه ای دارید؟

 

منبع: loganix